Yemekteyiz Ramazan'da Ne Olacak?
2018-05-10 17:05:10

Uzun süredir ekranlara gelen Yemekteyiz programı, Ramazan ayı nedeniyle zor durumda kaldı. Yarışmanın konsepti gereği gündüz kuşağında yayınlanması, yarışmacıların Ramazan ayında tepki çekebileceği düşüncesi ile yapımcıları farklı bir çözüm arayışına itti.

Yemekteyiz'in konsepti gereği, yarışmacılar öğle saatlerinde yarışmanın yapıldığı kişinin evine gelerek yemekleri tattıktan sonra yorumlarını yapıyor. Büyük bir izleyici kitlesi olan programda, Ramazan ayında bu tarz bir konseptte yarışmanın devam edemeyeceğini ifade eden yapımcılar, sosyal medyadan gelen tavsiyeleri de dikkate alarak yarışmanın formatını veya yayın saatlerini değiştirme seçenekleri üzerinde duruyor.

 

Yemekteyiz Erken Final Yapabilir

 

Yapımcılar, gazeteciler tarafından yapılan röportajlarda birkaç farklı seçenekleri olduğunu belirtiyor. Öncelikli olarak yayın saatini değiştirerek, iftardan sonraya almak gibi bir planları olduğunu ifade eden kanal yetkilileri, Survivor gibi bir program ile çakışacağı için bu ihtimalin daha zayıf olduğunu belirtiyor.

Yemekteyiz'in yayın saatinin değişmesi halinde, konseptinin de değişmesi bekleniyor. Normal yarışma konsepti devam ederken, sofraların iftar sofrası olarak hazırlanması ihtimali mevcut.

İkinci bir seçenek olarak, Yemekteyiz'in erken final yapma ihtimali var. Yapımcılar en başta iki aylık bir ara vermekten bahsetse de, kanal yetkililerinin bu ara yerine programın bu sezon erken final yapmasını talep ettiği söylentiler arasında.

Ramazan'a çok az gün kalmışken, Yemekteyiz'in Ramazan'da ne olacağı izleyiciler tarafından merak ediliyor. Yapımcıların ve kanalın kısa süre içerisinde yarışmanın akıbeti ile ilgili bir açıklama yapması bekleniyor.

Sayfayı paylaş
YORUM EKLE
İZLEYİCİ YORUMLARI
    Bu haber için hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!
    HABER ARŞİVİ